Photoshop

Photoshop on vaieldamatult fototöötluse standard. Kasutatakse väljendit Photoshoppima, mille all mõeldakse ükskõik milliseid fotomanipulatsioone. Viimastel aastatel on ainra rohkem tekkinud alternatiivseid programme. Kas mõni neist on ka piisavalt hea?

GIMP – tasuta

Gimp

GIMP on tasuta programm mis töötab nii Windowsil, Linuxil kui Macil. See on väga võimas ning ei ole palju asju, mida saaks teha Photoshopist ning GIMPis ei saaks. Samas aga erineb GIMP väga Photoshopis, ning õppimine võtab suhteliselt kaua aega. Kui huvitab hind, ning tahaks võimsat tarkvara, siis siin see on.

Affinity photo – 50$

Affinity photo

See on suhteliselt uus, ning kindlasti väga võimas programm.  Töötab nii Windowsil kui Macil. Linuxil siiski mitte. Ka hinna tase on palju parem kui Photoshopil. Sellel on ka huvitav lähenemine ning palju mugavaid lisasid.

Kindlasti üks hea valik Photoshopi asemele, kui arvestada hinda.

Pixelmator – 30$

Pixelmator

Antud programm on ainult Macile. See on küll suhteliselt võimas, kuid võrreldes teiste siin toodud programmidega on kehvem. Lihtsamate töödega saab hakkam, ning kindlasti on neid kes on sellega rahul.

Photoshop ise – 10$ kuus

Photoshop

Photoshop ise ei ole võib-olla kõige õigem alternatiiv Photoshopile, kuid tegleikult on viimaste aastate jooksul muutunud Photoshopi hinnastamine.  Kui varem maksis Photoshopi litsents 700 €, siis nüüd saab Photoshopi 10€ eest kuus, ning lisaks tuleb kaasa ka Lightroom fotode töötlemise programm. Seetõttu ei proogi Photoshop aga liiga kallis ka olla, arvestades selle võimsust ning mainet.