Koodi pilt

Paljud meist on tüdidenud pidevast meeldetuletusest oma parool vahetada – olgu see internetipangas või mõnes muus teenuses. Mõni koht nõuab erisümbolite kasutamist, samas kus teises tahavad suuri tähti ning numbreid. See kõik teeb keeruliseks paroolide meelde jätmise, ning lõpuks tuleb ette olukord, et turvalisuse mõttes parooli vahetades jäite ise luku taha.

On aga ka mõned lahendused sellele. Toome välja mõned parooli salvestamise programmid, mis aitavad tõsta turvalisust – saate panna ükskõik kui rasked paroolid, ise peate meeles pidama ainult üht – peaparooli.

Seejuures võite välja lülitada Brauseri Automaatse paroolide meelde jätmise, kuna ka see ei ole alati kõige turvalisem.

LastPass

Esimene meie nimerkijas – ning ei hakka ka valetama, see on kõige mugavam ning ka parim lahendus. See on interneti põhine teenus, mis salvestab ise Teie paroolid. Saate Lastpassi kasutada tasuta ühel seadmel, ning täisversioon maksab ca 12€ aastas, ehk 1€ kuus, mis ei ole samuti väga hull. Ise kasutame alati seda, ning oleme siiani väga rahul.

Lähemalt saate tutvuda: www.lastpass.com 

Dashlane

Samuti hea lahendus, kuid täisversioon juba veili kallim – 40€ aasta. See nõuab arvutisse programmi laadimist, kuida sünkroniseerib kõik onlines.

Lähemalt saate tutvuda: https://www.dashlane.com/

KeePass

Kasutasime mõnda aega ka seda lahendust. See on täiesti TASUTA lahendus. Kõik paroolid on sünkroniseeritud Teie arvutis, seega kõvakettaga koos võivad kaduda ka Teie paroolid. Nad on seal ilusti peidus ning krüpteeritud, ehk siis neile ilma peaparoolita ligi ei saa, kuid siiski võib kõik andmed kaotada lihtsamalt.

Lähemalt saate tutvuda: http://keepass.info/

Enpass

Samuti tuleb alla laadida programm, kuid siin on sünkroniseerimine tehtud mõnevõrra mugavamaks – Saate ise valida kuhu krüpteeritud kujul paroolid salvestatakse nt. Dropboxi, Onedrivei või Google Drivei. Seega kui peaks ka arvutiga midagi juhtuma, on Teie paroolid ilusti alles. Ka see programm on täiesti TASUTA, ning kui soovita tasuta lahendust, siis on see ka meie arvates parim.

Lähemalt saate tutvuda: https://www.enpass.io/