Mis on otsingumootoritele optimeerimine?

Otsingumootoritele optimeerimine ehk SEO (Search Engine Optimization) on veebilehe nähtavuse suurendamine otsingumootorite otsingutulemustes läbi otsingutulemuste positsiooni tõstmise. Inimene tunneb huvi mõne teenuse vastu ning sisestab selle märksõna otsingumootorisse. Otsingumootor aga näitab tema arvates kõige sobivama teenuse või toote. Seetõttu hästi optimeeritud lehed kuvatakse esimesena.

Kodulehe optimeerimine otsingumootoritele on tänapäeval vajalik igale veebilehe omanikule. Veebileht, mida ei leia kergesti internetist, ei müü, ning mis kasu on kodulehest mis ei müü?
Seetõttu sõltub Teie sissetulek otseselt otsingumoototele optimeerimisest.

Suures osas jaotub optimeerimine kaheks:

1. Lehesisene optimeerimine – alustada tuleb sellest, et leht ise oleks otsingumootorite jaoks sõbralik, ning aitama neil leida kõiki Teie kodulehe alalehti. Tuleks analüüsida lehte, ning optimeerida see kindlatele märksõnadele. Leht peaks rõhuma just neile märksõnadele, mis Teile huvi pakuvad. Lehel võib olla juttu mitmest teemast, kuid kui pakute näiteks ehitustöid, siis kindlasti soovite, et Teid leiaks just need inimesed, kes soovivad teha remonti.

2. Leheväline optimeerimine – kui lehesisene optimeerimine on tehtud, siis võib astuda järgmise sammu. Kui mitte ükski teine veebileht Teie lehele ei viita, siis võib otsinguroboti jaoks olla asi kahtlane. Miks ei soovita Teid mitte keegi? Kas ei ole tegu parima vastega otsingumärksõnale? Selle probleemi lahendamiseks tulebki lisada leht erinevatesse kataloogidesse ning linkida sellele teistelt lehtedelt.

otsingumootoritele optimeerimine

Täpsemalt rääkides koosneb kodulehe optimeerimine aga:

  • Lehe analüüs ning kohandamine – märksõnade valik ja õige kasutamine.
  • Pealkiri, veebilehe lühikirjeldus ning märksõnade optimeerimine
  • Kehtiva lingisüsteemi analüüs ja kohandamine
  • Väliste ja siseste linkide analüüs, muutmine ning lisamine
  • Sisukaardi (sitemap) loomine
  • Vigaste hüperlinkide kontroll ja parandus
  • Kodulehe sidumine Google Analytics ning Google Webmaster tarkvaradega

«Teie veebilehe sissetulekud on otseselt seotud otsingumootoritele optimeerimisest»

Võtke meiega ühendust