Windows 10 pilt

Windows 10 tasuta ülemineku periood on nüüdseks läbi, ning need kes omavad Windows 7, 8 või 8.1 ning ei soovinud tasuta uuendust vastu võtta, peavad nüüd oma taskust välja käima 100-150€, kui tekib soov ikkagi uuendada. Või kas ikka peab?

Abistavate tehnikate kasutajate pakkumine

Microsoft pakub endiselt tasuta uuendust neile, kes kasutavad abistavaid tehnikaid. Selleks tuleb minna lingile – https://www.microsoft.com/et-ee/accessibility/windows10upgrade ning klikata Täiendage Kohe.

Tingimuseks on aga see, et kasutate oma Windowsil Abistavaid tehnikaid nagu näiteks Luup ning Jutustaja. Microsoft aga samas ei kontrolli, kas Te neid reaalselt kasutate, ning isegi ei too välja nimekirja programmidest, mida Te kasutama peaksite.

See pakkumine ei kesta samuti igavesti, ning tuleks kasutada võimalikult kähku.

Kasutate Windows 10 installimisel oma Windows 7, 8 või 8.1 võtit

Saate alla tirida Windows 10: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10/ ning kui küsib võtit, siis sisestate oma vanema Windowsi võtme. Nii lihtne see ongi.

Jätate Windowsi installimisel võtme hoopis sisestamata

Sellisel juhul on Teie Windows 10 aktiveerimata, kuid erinevalt eelnevatest Windwositest on Windows 10 selle suhtes palju leebem.

Windows 10 kuvab paremal läbipaistvat teksti Activate Windows, mis otseselt ei sega.

Windows 7 hakkas mõne aja pärast kuvama veateadet, et peate aktiveerima ning ei lasknud vahetada taustapilti – selliseid asju enam ei ole. Windows 10 töötab nagu täisväärtuslik windows.

Üks asi on aga näiteks alumise Taskbari riba kus esineb väike piirang. Nimelt ei saa kuvada seal avatuid aknaid laiemalt, ehk mitte-kombineeritult (nagu see oli näiteks Windows XP-s). Sellega ka peamised piirangud lõppevad.